GIRLS

1. Pocono Mountain West (PMW) 147 1/2, 2. Pocono Mountain East (PME) 112, 3. Pleasant Valley (PV) 104, 4. Stroudsburg (St) 85 1/2, 5. East Stroudsburg South (ESS) 68 1/2, 6. Lehighton (Leh) 66, 7. East Stroudsburg North (ESN) 24 1/2.

100 - 1. Johnnay Mims (PMW) 12.49, 2. Kelecia Harris (PV) 12.56, 3. I'Sha Schultz (St) 12.76, 4. Natasha Rattigan (PMW) 13.12, 5. Saviana Jocelyn (ESS) 13.26, 6. Sage Terrembula (Leh) 13.49.

200 - 1. Johnnay Mims (PMW) 25.71, 2. I'Sha Schultz (St) 25.94, 3. Kelecia Harris (PV) 26.74, 4. Sarah Keer (Leh) 27.24, 5. Maritza Belle (PMW) 27.37, 6. Jada Davis (PMW) 27.84.

400 - 1. Tanisha Blake (PMW) 1:00.37, 2. Danielle Wellington (PME) 1:00.73, 3. Tene'Asia Butler (PME) 1:02.67, 4. Alyssa Rivera (St) 1:03.10, 5. Simone Person (ESN) 1:04.13, 6. Anna Gress (ESS) 1:05.80.

800 - 1. Katie Schickling (PMW) 2:27.82, 2. Alyssa Jones (St) 2:30.65, 3. Melissa Russo (PV) 2:33.66, 4. Lena Yang (ESS) 2:35.03, 5. Alyssa Rivera (St) 2:38.40, 6. Samantha Young (PV) 2:39.29.

1600 - 1. Abigail Ross (PME) 5:39.55, 2. Abigail Kaspszyk (PV) 5:45.06, 3. Skyler Dunham (PMW) 5:46.69, 4. Kristen Eberhardt (PV) 5:49.29, 5. Emily Ross (PME) 5:56.77, 6. Stacy Wojy (PV) 5:59.70.

3200 - 1. Abigail Ross (PME) 12:32.13, 2. Abigail Kaspszyk (PV) 12:38.47, 3. Skyler Dunham (PMW) 13:01.25, 4. Samantha Myles (St) 13:04.50, 5. Stacy Wojy (PV) 13:11.73, 6. Liz Joyce (St) 13:24.34.

100 HH - 1. Chelsea Martinez (PMW) 15.68, 2. Erin Madison (PME) 15.78, 3. Lauren Michalik (Leh) 17.29, 4. Kiasia Dunbar (PV) 17.42, 5. Jennifer Foust (St) 18.09, 6. Jaley McClain Hill (St) 18.20.

300 IH - 1. Erin Madison (PME) 46.83, 2. Ramonia Benitez (PMW) 46.97, 3. Chinellee Reid (PMW) 49.03, 4. Chelsea Martinez (PMW) 49.54, 5. Kiasia Dunbar (PV) 49.64, 6. Alanna Liptak (PV) 50.00.

400 Relay - 1. Pocono Mountain West (Jada Davis, Maritza Belle, Natasha Rattigan, Johnnay Mims) 49.46, 2. ESS 50.96, 3. Stroudsburg 51.52, 4. Pleasant Valley 52.46, 5. Lehighton 53.46, 6. PME 53.63.

1600 Relay - 1. Pocono Mountain East (Tene'Asia Butler, Dejuene Campbell, Erin Madison, Danielle Wellington) 4:10.16, 2. Stroudsburg 4:12.66, 3. PMW 4:15.00, 4. PV 4:35.72, 5. Lehighton 4:47.33, 6. ESS 4:56.14.

3200 Relay - 1. Pocono Mountain East (Emily Ross, Jasmin Lalin, Abigail Ross, Dejuene Campbell) 10:09.49, 2. PV 10:10/.39, 3. PMW 11:19.32, 4. ESN 11:21.49, 5. Lehighton 11:28.42.

Shot Put - 1. Sarah Keer (Leh) 35-4.25, 2. Gwen Remaly (Leh) 34-9.50, 3. Alanna McCarthy (ESS) 30-.25, 4. Shannai Jordan-Bruce (ESN) 29-11.50, 5. Emma Menio (ESS) 29-1.25, 6. Katie Nguyen (St) 28-8.

Discus - 1. Gwen Remaley (Leh) 103-07, 2. Elizabeth Leh (St) 103-1, 3. Emma Menio (ESS) 98-10, 4. Zenia Wilson (PME) 87-03, 5. Jessica Welkey (PV) 85-03, 6. Sarah Buzzard (St) 82-10.

Javelin - 1. Sarah Keer (Leh) 123-8, 2. Emma Menio (ESS) 106-6, 3. Lauren McCullion (Leh) 102-11, 4. Anna Devivo (St) 100-00, 5. Rebecca Aldemann (St) 100-00. 6. Aurora Davis (St) 95-4.

Long Jump - 1. Ramonia Benitez (PMW) 17-6.75, 2. Kelecia Harris (PV) 16-4, 3. Maritza Belle (PMW) 15-8, 4. Losena Kearse (PV) 15-4.50, 5. Melissa Cheong (ESN) 15-3, 6. Mariah Bower (ESS) 15-2.25.

Triple Jump - 1. Kelecia Harris (PV) 35-9, 2. Erin Madison (PME) 35-7.50, 3. Losena Kearse (PV) 35-7, 4. Ramonia Benitez (PMW) 35-5.75, 5. Haley McClain-Hill (St) 34-4, 6. Jacquelyn Dillon (ESS) 33-11.25.

High Jump - 1. Danielle Wellington (PME) 5-1, 2. Ramonia Martinez (PMW) 5-1, 2. Chelsea Martinez (PMW) 5-1, 4. Mariah Bower (ESS) 4-9, 5. Melissa Cheong (ESN) 4-7, 6. Patricia Deans (St) 4-5.

Pole Vault - 1. Kelsey Bower (ESS) 9-6, 2. Rachel Robinson (PME) 9-6, 3. Mariah Bower (ESS) 8-0, 4. Kawana Patterson (ESN) 7-6, 5. MacKenzie Strunk (ESS) 7-6, 6. Johnie Cipriani (St) 7-6.

BOYS

1. Stroudsburg (St) 159, 2. Pocono Mountain West (PMW) 109, 3. East Stroudsburg North (ESN) 88, 4. East Stroudsburg South (ESS) 81, 5. Pocono Mountain East (PME) 67, 6. Pleasant Valley (PV) 57, 7. Lehighton (Leh) 50.

100 - 1. Langston Northern (St) 11.47, 2. Keyautay Aulder (St) 11.64, 3. Travan Pugh (PMW) 11.74, 4. Keegan Bray (PV) 11.77, 5. Zachary Dillon (ESN) 11.80, 6. Kyshoen Jarrett (ESS) 11.87.

200 - 1. Langston Northern (St) 22.66, 2. Keegan Bray (PV) 23.02, 3. Travon Pugh (PMW) 23.06, 4. Keyautay Aulder (St) 23.74, 5. Jeremy Palmer (St) 23.86, 6. Billy Angst (Leh) 23.99.

400 - 1. Jarrell Bobb (ESN) 50.24, 2. Jaymaul Williams (PMW) 51.58, 3. Brandon George (ESN) 51.65, 4. Doug Harris (PME) 51.81, 5. Jacob Sitterson (ESS) 52.55, 6. Justin Smigley (St) 52.65.

800 - 1. John Wathen (PV) 2:03.52, 2. Joshua Miller (PMW) 2:03.78, 3. Kennard Wilson (ESS) 2:04.28, 4. Nicholas Musa (ESS) 2:05.35, 5. Anthony Ruiz (PV) 2:07.80, 6. Nicholas Corrales (PV) 2:08.25.

1600 - 1. Mark Pfaeffle (St) 4:36.06, 2. Alex Price (PME) 4:36.54, 3. Nicholas Musa (ESS) 4:38.41, 4. Alex Larkin (PV) 4:38.44, 5. Matthew Koch (St) 4:49.18, 6. Matt Almonte (PME) 4:53.79.

3200 - 1. Matthew Koch (St) 10:19.55, 2. Mark Pfaeffle (St) 10:31.12, 3. Alex Price (PME) 10:39.40, 4. James Patterson (PV) 10:40.33, 5. Chris McLane (PMW) 10:48.60, 6. Alex Larkin (PV) 10:52.23.

110 HH - 1. Alexis Carty (St) 14.89, 2. Samuel Stewart (ESS) 15.22, 3. Ben Kloepping (St) 15.93, 4. Chad Gleason (PME) 16.45, 5. Terrell Halsey (PMW) 16.65, 6. Josiah Evans (Leh) 16.72.

300 IH - 1. Alexis Carty (St) 40.03, 2. Chad Gleason (PME) 42.70, 3. Jensen Youngblood (PMW) 43.23, 4. Jacob Sitterson (ESS) 43.26, 5. Shalir Williams (PMW) 43.46, 6. Tyler O'Neil (PME) 43.93.

400 Relay - 1. East Stroudsburg South (Kyshoen Jarrett, Samuel Stewart, Collin Hegarty, Jermaine Johnson) 43.66, 2. PMW 43.76, 3. Pleasant Valley 45.03, 4. Lehighton 45.23, 5. Stroudsburg 45.43, 6. PME 45.53.

1600 Relay - 1. Pocono Mountain West (Joshua Miller, Travon Pugh, Jaymaul Williams, Dwayne Vines) 3:28.74, 2. ESS 3:30.61, 3. ESN 3:35.31, 4. PME 3:35.58, 5. Stroudsburg 3:35.72, 6. Lehighton 3:51.56.

3200 Relay - 1. Pleasant Valley (Nicholas Corrales, Anthony Ruiz, Lawrence Robinson, John Wathen) 8:15.97, 2. PME 8:17.50, 3. ESS 8:25.61, 4. Stroudsburg 8:29.65, 5. PMW 9:11.25, 6. ESN 9:16.19.

Shot Put - 1. Eric Whiteman (Leh) 48-11.50, 2. Jon Passmore (St) 48-5.50, 3. Parker Munson (PME) 47-10, 4. Joseph Clouse (ESN) 46-8.50, 5. Sebastian Joseph (St) 46-1.75, 6. Joe Murray (PMW) 45-10.

Discus - 1. Levi Haldeman (Leh) 142-10, 2. Eric Whiteman (Leh) 132-11, 3. Joseph Clouse (ESN) 130-00, 4. Jon Passmore (St) 126-09, 5. Ryan Mayo (ESN) 121-10, 6. Parker Munson (PME) 120-06.

Javelin - 1. Jonathan Strauss (Leh) 186-8.50, 2. Kyle Connors (ESS) 171-11, 3. Jon Passmore (St) 165-6, 4. Yianni Korovesis (St) 160-9.75, 5. Brandon Leap (PV) 151-3.50, 6. Joseph Clouse (ESN) 149-.50.

Long Jump - 1. Daviel Davey (ESN) 22-4, 2. Kerby Antoine (ESS) 21-5.50, 3. Zachary Dillon (ESN) 20-9.50, 4. Dwayne Vines (PMW) 20-5.50, 5. Jarrel Bobb (ESN) 20-2, 6. Keyautay Alder (St) 19-11.

Triple Jump - 1. Jarrell Bobb (ESN) 45-5.50, 2. Dwayne Vines (PMW) 45-2.25, 3. Daviel Daley (ESN) 44-7.75, 4. Terrell Halsey (PMW) 42-5.75, 5. JaVaughn Patterson (St) 42-1, 6. Marquis Harp (ESS) 41-6.25.

High Jump - 1. Shalir Williams (PMW) 5-11, 2. Jason Green (St) 5-7, 3. Ben Smalls (ESN) 5-7, 4. Jake Boyle (PMW) 5-7, 5. Jok Asiyo (PME) 5-7, 6. Donovan Clay (St), Zach Bybee (St) 5-7.

Pole Vault - 1. Kenji Okamoto (St) 13-6, 2. Nick Morosco (PMW) 13-0, 3. Joey Fogle (PME) 12-6, 4. Anthony Zrillo (St) 12-0, 5. Davon Frazier (ESN) 12-0, 6. Josh Helbers (ESS) 12-0.