LEGEND: Blue Mountain (BM), Mahanoy Area (MA), Minersville (M), North Schuylkill (NS), Pine Grove (PG), Schuylkill Haven (SH), Weatherly (W), Jim Thorpe (JT), Marian Catholic (MC), Nativity (N), Panther Valley (PV), Pottsville (P), Shenandoah Valley (SV), Tamaqua (T).

BOYS

100 - 1. Daniel McSurdy (NS) 10.85, 2. Chris Bruno (MC) 11.02, 3. Tyler Hope (T) 11.16, 4. Matthew Gownley (NS) 11.34, 5. Khaaliq Lynch (JT) 11.44, 6. Dalton Nunemacher (T) 11.48.

200 - 1. Nico Agosti (MC) 22.25, 2. Tyler Hope (T) 22.42, 3. Colin Richards (BM) 22.71, 4. Ethan Motsney (NS) 22.86, 5. Khaaliq Lynch (JT) 23.23, 6. Dakota Roberts (BM) 23.27.

400 - 1. Nico Agosti (MC) 50.47, 2. Tristan Dickey (BM) 51.68, 3. Dustin Miller (M) 53.31, 4. Ryan Sheidy (PG) 54.07, 5. Samuel Gilkes (JT) 54.43, 6. Kevin Hampford (P) 54.47.

800 - 1. Robert Taylor (JT) 2:04.33, 2. Tristan Dickey (BM) 2:05.12, 3. Dominic Direnzo (P) 2:06.16, 4. Ben Hinkel (M) 2:06.98, 5. Ian Lengel (PG), 6. Michael Principe (JT) 2:07.64.

1600 - 1. Brendan Shearn (NS) 4:34.73, 2. Codi Wood (P) 4:45.00, 3. Jacob Saxon (JT) 4:45.84, 4. Wesley Yutko (M) 4:52.44, 5. Jake Plachko (P) 4:54.58, 6. Derek Mosteller (BM) 5:00.57.

3200 - 1. Brandon Shearn (NS) 9:35.40, 2. Jonathan Condly (JT) 10:37.64, 3. Jacob Saxon (JT) 10:37.97, 4. Derek Mosteller (BM) 10:38.89, 5. Devin Mashack (NS) 10:54.67, 6. Phillip Marzen (MC) 11:02.03.

400 Relay - 1. Tamaqua (Dalton Nunemacher, Tyler Hope, Zachary Oliveria, Eric Hertzog) 43.91, 2. Blue Mountain 44.08, 3. Marian Catholic 44.60, 4. Jim Thorpe 45.05, 5. Schuylkill Haven 47.65, 6. Mahanoy Area 47.85.

1600 Relay - 1. Blue Mountain (Cameron Greenawalt, Ricky Jones, Dakota Roberts, Colin Richards) 3:27.16*, 2. Marian Catholic 3:29.18, 3. North Schuylkill 3:37.19, 4. Minersville 3:38.42, 5. Jim Thorpe 3:42.65, 6. Pottsville 3:44.08.

3200 Relay - 1. Minersville (Zachary Horn, Eric Smack, Dustin Miller, Ben Hinkel) 8:21.93, 2. North Schuylkill 8:23.22, 3. Pottsville 8:24.30, 4. Jim Thorpe 8:48.86, 5. Panther Valley 9:16.67, 6. Tamaqua 9:27.37.

110 HH - 1. Eric Hertzog (T) 14.54, 2. Alex Melusky (P) 15.11, 3. Ricky Jones (BM) 15.20, 4. Bayne Keitsock (BM) 16.65, 5. Tommy Twardzik (SV) 16.73, 6. Jason Wilson (SH) 17.33.

300 IH - 1. Daniel McSurdy (NS) 40.04, 2. Ricky Jones (BM) 40.69, 3. Alex Melusky (P) 42.34, 4. John Jullian (MC) 42.46, 5. Jason Wilson (SH) 43.14, 6. (tie) Larry McNeil (MA), Mike Malatak (MC) 44.93.

Shot Put - 1. Tyler Cavenas (MA) 50-11, 2. Greg Raudenbush (BM) 47-1, 3. Dan Conville (P) 46-7, 4. Andrew Dohman (BM) 45-0, 5. Jacob Wetzel (T) 44-6, 6. Shane Kostishak (M) 43-4 1/2.

Discus - 1. Cody Yackenchick (BM) 133-3, 2. Dan Conville (P) 132-11, 3. Tyler Cavenas (MA) 132-4, 4. Chris Yingling (BM) 132-0, 5. Lucas Damian (MC) 123-4, 6. Ryan Bertsch (P) 119-8.

Javelin - 1. Kurtis Killian (P) 167-6, 2. Corey Quick (MC) 166-5, 3. Dylan Bachert (BM) 161-10, 4. Shane Kostishak (M) 150-4, 5. Deonte St. Hill (JT) 147-7, 6. Jimmy Thomas (MA) 147-4.

Long Jump - 1. Colton Cryts (BM) 21-11, 2. Cody Antalosky (NS) 21-2 1/2, 3. Alex Melusky (P) 20-6, 4. Aaron Kuperavage (P) 19-8, 5. (tie) Luke Fisher (BM), Khaaliq Lynch (JT) 19-2.

Triple Jump - 1. AJ Stevens (P) 44-1 1/2, 2. Deonte St. Hill (JT) 40-6 1/2, 3. Alex Melusky (P) 39-10 1/2, 4. Ryan Mazeika (NS) 39-9, 5. Cody Antalosky (NS) 39-8, 6. Michael Harleston (JT) 39-7.

High Jump - 1. Rayan Green (JT) 6-0, 2. Larry McNeil (MA) 6-0, 3. Colton Cryts (BM) 6-0, 4. Kolby Kleckner (P) 6-0, 5. Luke Fisher (BM) 5-10, 6. Patrick McDonald (P) 5-8.

Pole Vault - 1. Colton Cryts (BM) 13-6, 2. Patrick McDonald (P) 13-0, 3. Kevin Sattizahn (BM) 11-0, 4. Randy Rubright (P) 11-0, 5. (tie) Evan Brouse (NS), Adrian Dohman (BM) 10-6.

GIRLS

100 - 1. Sarah Lombel (P) 12.32, 2. Sasha Thomas (P) 12.57, 3. Maria Streisel (T) 12.71, 4. Christina Yodis (SV) 12.95, 5. Jade Wilson (SH) 12.97, 6. Jess Fath (PG) 13.16.

200 - 1. Sasha Thomas (P) 26.21, 2. Anjelica Poalillo (JT) 26.60, 3. Jess Fath (PG) 26.98, 4. Christina Yodis (SV) 27.11, 5. Jessica Bernd (M) 27.67, 6. Amber Castillo (JT) 28.01.

400 - 1. Jess Fath (PG) 1:01.38, 2. Anjelica Poalillo (JT) 1:02.85, 3. Kylie Fetterolf (NS) 1:03.84, 4. Katie Thompson (BM) 1:04.83, 5. Emily Pulaski (MC) 1:04.91, 6. Shelby Hahner (P) 1:05.00.

800 - 1. Chelsea Frantz (T) 2:29.16, 2. Amanda Purcell (M) 2:31.86, 3. Emily Daniels (SH) 2:33.58, 4. Kayla Tracy (BM) 2:34.74, 5. Caroline Rickard (BM) 2:35.71, 6. Kelly Hammer (M) 2:38.53.

1600 - 1. Paige Stoner (P) 5:18.35, 2. Courtney Capper (JT) 5:39.87, 3. Emily Daniels (SH) 5:41.06, 4. Sarah Brooks (BM) 5:42.33, 5. Courtney Dukmen (BM) 5:48.62, 6. Gabrielle Direnzo (P) 5:55.73.

3200 - 1. Paige Stoner (P) 11:02.81, 2. Courtney Capper (JT) 12:42.12, 3. Courtney Dukmen (BM) 12:47.74, 4. Cassidy Mason (M) 12:57.66, 5. Chelsea Slappey (SH) 13:01.52, 6. Shannon Henninger (BM) 13:26.50.

400 Relay - 1. Pottsville (Alyssa Kondrack, Daniella Woiski, Sarah Lombel, Sasha Thomas) 51.13, 2. Schuylkill Haven 51.86, 3. Marian Catholic 54.06, 4. North Schuylkill 54.16, 5. Blue Mountain 54.46, 6. Pine Grove 55.17.

1600 Relay - 1. Jim Thorpe (Devon Matz, Catherine Condly, Anjelica Poalillo, Amber Castillo) 4:14.47, 2. Blue Mountain 4:23.63, 3. North Schuylkill 4:24.53, 4. Marian Catholic 4:25.35, 5. Minersville 4:32.56, 6. Schuylkill Haven 4:37.21.

3200 Relay - 1. Blue Mountain (Aubrey Abel, Sarah Brooks, Caroline Rickard, Jessie Setlock) 10:39.66, 2. Minersville 10:51.58, 3. Mahanoy Area 11:04.50, 4. Jim Thorpe 11:20.46.

100 IH - 1. Daniella Woiski (P) 15.53*, 2. Kellie Linkchorst (MA) 16.93, 3. Heather Skinner (NS) 17.01, 4. Cassie Woleschok (BM) 17.20, 5. Alexa Jeffris (SV), 6. Devon Matz (JT) 17.57.

300 IH - 1. Christy Digiandomenico (MC) 48.68, 2. Devon Matz (JT) 49.25, 3. Elizabeth Rauenzahn (BM) 49.45, 4. Alexandra Hutta (MC) 50.03, 5. Maura Gownley (NS) 50.62, 6. Kelli Readinger (PG) 51.52.

Shot Put - 1. Christine Streisel (T) 39-2, 2. Carter Green (NS) 37-7 1/2, 3. Amanda Solt (T) 34-9 , 4. Haley Drum (P) 34-8 1/2. 5. Ahna Huss (SV) 33-0 , 6. Carissa Lormier (BM) 32-11 .

Discus - 1. Carter Green (NS) 142-3*, 2. Ahna Huss (SV) 119-8, 3. Carissa Lormier (BM) 114-7, 4. Haley Drum (P) 112-4, 5. Amanda Solt (T) 102-4, 6. Emily Lado (BM) 101-0.

Javelin - 1. Christine Streisel (T) 140-11, 2. Paige Demetriades (T) 125-02, 3. Moragn Boyle (T) 122-9, 4. Karissa Lorimer (BM) 116-10, 5. Catherine Condly (JT) 113-5, 6. Nina Marone (NS) 111-2.

Long Jump - 1. Elizabeth Rauenzahn (BM) 17-1, 2. Maria Streisel (T) 16-11, 3. Daniella Woiski (P) 16-2, 4. Cassie Woleschok (BM) 15-3, 5. Jade Wilson (SH) 15-2, 6. Brianna Lotz (P) 15-0 1/2.

Triple Jump - 1. Emily Rauenzahn (BM) 35-3, 2. Sarah Lombel (P) 33-3, 3. Daniella Woiski (P) 32-7, 4. Becca Johnson (BM) 32-6, 5. Andrea Slotterback (SH) 32-1, 6. Jade Wilson (SH) 32-0 1/2.

High Jump - 1. Carly Gregas (NS) 5-4*, 2. Sarah Lombel (P), 3. (tie) Shelby Hahner (P), Shannon Green (JT), Elizabeth Rauenzahn (BM) 4-10, 6. Rebecca Minehan (T) 4-8.

Pole Vault - 1. Rebecca Minehan (T) 10-6*, 2. Katie Glore (M) 9-0, 3. Colleen Hoffman (JT) 9-0, 4.Jackie Woleschok (BM) 8-6, 5. Paige Demetriades (T) 8-6, 6. Morgan Boyle (T) 8-0.

* - Schuylkill League Record