The Lawrence B. Morris Elementary Schoool First Quarter Honor roll has been listed.

Students who attained honors are:

Grade 3

Lexie Berhard, Donovan Bierman, Abigayle Hartzel, Ryan Lienard, Cody Meckes, Megan Miller, Ryan Monahan, Kelli Ohl, Owen Reed, Arielle Stabin, Isabelle Acker, Adriana Bradley, Kristoper Duffy, Alexis James, Carson Queen, Damien Richebacher, Meagan Rosahac, Carsen Rosenberger, Daniel DeMarco, Connor Dugan, Virginia Sage Lutte, Colby McHugh, Izabela Niemirka, Paige Noble, Colin, Shedaker, Ava Trine, Keiran Mele, Dustin Paul, Logan Cuvo. Serenity Acedvedo, Max Allaham, Bryan Bowen, Colin Chech, Aiden Clements, Ethan Gavornik,

Ryan Gullone, Hannah Strubinger, Gabrielle Nunez, Annabella Redline, Alexia Rohrman, Alexander Rumley, Keryn Strohl, Nashlie David

Grade 4

Timothy Loftus, Edward Numrich, Makeda Paderewski, Haylee Stubinger, Haile Weaver, Bella Bosco, Zoe Green, Jayda Pauloski, Bryan Carter, Christopher Condly, Daniel Teets, Katrina Trine, Preston Trower, Mildred Carter

Trista Gehres, Ylana Nieves, Luis Rodriguez, Haileigh Siegfried, Bradyn Thompson

Grade 5

Samantha Lawler, Ashley Hill, William locke, Trinity Murphy, Alexander Putt, Matthew Smith, Pamela Grant, Garrett Holloway, Teegan Kunkel, Jaelen Kushner,

Kai Mele, Rain Rims, William Schwartz, Jason Walck, Cobe Frycklud, Julienne Pheiffer, Makenzie Bonser, Morning Sky Giuld, Joseph Sky Gould, Joseph Kamieniecki, Shannon McHugh, Paul Onuskanich, Kristen Scott, Skyler Stabin, Grace Baldassano, Sydney McArdle, Maria Meckes, Olivia Peterson, Ian Susko

Grade 6

Dominick Bierman, Madison Cook, Emily Duane, Emma Gavornik, Rebecca Ripley, Natalie terpstra, Aaron Lienhard, Chrstine McLaughlin, Nathan Rosahac, Zachary Searfoss, Alex Strauss, Kiya Jenkins, Joclyn Phillips, Jacob Schwartz, Austin Williams

Grade 7

Cameron Boger, Lucas Boyle, Alexis Capria, Emma Dunbar, Dale Edwards, Sarah Gabel, Christian Gould, Dominique Harris, Alexis Hill, Payton Kovac, Devon Lignore, Justin Marykwas, Alexandra McGinley, Cheyenne Meckes, Keenan Mieczkowski, Allyson Moore, Kody Mulderig, Shawn O'Toole, Alyssa Parramore, Nicholas Rosahac

Gabrielle Stauffer, Samantha Sterner, Jordan Waselus

Grade 8

Ashlee Ahner, Miranda Antiga, Brendan Carroll, Brooke Cope, Joclyn Day,

Cole Frycklund, Lauren Hill, Maxwell Jones, Aaron Joyce, Derek Joyce, Jessica Lauer, Sierra Locke, Chad Loftus, Antonio Madera, Brittney Marzen, Tyler McCormick,

Todd Stelling, Jamie Taschler

Lawrence B. Morris Quarter 1

Principal's list

Grade 3

Christian Bradley, Andi Hoherchak, Taylor Mordaunt, Kristin Pompa, Olivia Bartholomew, Benjamin Seachrist, Skyler Searfoss, Alana Wolfinger, Shane Mahoney, Callista Hauck, Olivia Smelas

Grade 4

Kyle Kim, Raven Wallace, Brandy Montemuro, Abigail McGinley, Autumn Snyder, Darren Zheng, Caiden Hurley

Grade 5

Tyler Hartman, Nolan rehrig, Emily Rohlfing, Anna Shigo, Crystal Furler,

Holly Skrimcovsky, Noah Snisky

Grade 6

Ethan Konklin, Broke McElmoyle

Grade 7

Jacqueline Condly, Andrew Cressman, Alexander Hauck, Kayley Kovac, Heather Locke, Abigail Paul, Alexa Romanchik, Jason Scott, Emelyn Shirley, Megan Steber, Matthew Widdicombe

Grade 8

Margaret Holloway, Danielle Kattner, Derek Scott, Brendan Silfies