(district-place), name, class, school, record

106 pounds

(3-1) Korbin Myers, fr. Boiling Springs 42-2 bye; (11-3) Caleb Bordner, fr. Tri Valley, 32-10 vs. (3-4) Devon Bentley, jr. Trinity, 31-3; (11-2) Colin Mashack, so. Tamaqua 33-2 vs. (3-5) Giuliano Graziosi, jr. Hanover 36-11; (1-1) Robbie McCoy, so. Pottstown 19-10 bye.

(3-2) Alec Torres, jr. Wyomissing, 31-5 bye; (1-2) Jimmy McGuigan, fr. Lower Moreland, 26-14 vs. (11-4) Jaryd Flank, jr. Wilson 34-2; (3-3) Josh Giorgio, fr. Schuylkill Valley 39-3 vs. (1-3) Joshua Velez-Arce, so. Bishop McDevitt 27-8; (11-1) Darian Cruz, jr. Bethlehem Catholic 36-2 bye.

113 pounds

(3-1) Ryan Diehl, jr. Trinity 34-0 bye; (11-3) Jonathn Manning, fr. Pius X 29-9 vs. (3-4) John Lobeck, so. Lancaster Catholic 30-10; (11-2) Josh Evans, so. Palmerton 27-5 vs. (3-5) Ted Marines, so. Bermudian Springs (37-13); (1-1) Tyler Medina, so. 25-11 Bishop McDevitt bye.

(3-2) Joe Byers, sr. Boiling Springs 35-3 bye; (1-2) Louis Flores, jr. Church Farm School 18-11 vs. (11-4) Nick Sanders, fr. Palisades 20-16; (3-3) Terrence White, so. Bishop McDevitt (Dist. 3) 30-7 vs. (1-3) SeungGyu Rim, sr. Lower Moreland 23-9; (11-1) Matt Williams, jr. Pen Argyl 24-4 bye.

120 pounds

(3-1) Brad Farley, sr. Bermudian Springs 38-0 bye; (11-3) Sam Oberlander, sr. Palmerton 33-3 vs. (3-4) Austin Tucker, so. James Buchanan 33-5; (11-2) Bryan Israel, jr. Saucon Valley 30-8 vs. (3-5) Jaquan Gordon, jr. Wyomissing 25-17; (1-1) Justin Cummings, jr. Phil-Montco 35-0 bye.

(3-2) Grant Bond, fr. Boiling Springs 32-13 bye; (1-2) Isaac Moore, sr. Delco Christian 27-2 vs. (11-4) Anthony Dee, jr. Salisbury 27-4; (3-3) Joey Fick, so. Oley Valley 25-2 vs. (1-3) Kyle Baker, jr. Lower Moreland 30-11; (11-1) Zeke Moisey, so. Bethlehem Catholic 23-3 bye.

126 pounds

(3-1) Arty Walsh, sr. Schuylkill Valley 33-3 bye; (11-3) Andrew Sutton, so. Pen Argyl 24-18 vs. (3-4) Trevor Hernandez, sr. Biglerville 35-7; (11-2) Hunter Harner, fr. Tri Valley 29-9 vs. (3-5) Kyle Shoop, fr. Boiling Springs 37-9; (1-1) Richie Cerebe, so. Phil-Montco 33-0 bye.

(3-2) Ian Brown, so. Hanover 33-1 bye; (1-2) Jake MacGregor, jr. Springfield 35-9 vs. (11-4) Anthony Calantoni, so. Wilson, 31-8; (3-3) Robert Ritschard, jr. Oley Valley 31-4 vs. (1-3) David Cramp, sr. Briston 22-5; (11-1) Zane Heller, sr. Bethlehem Catholic 23-6 bye.

132 pounds

(3-1) Laike Gardner, sr. Biglerville 35-4 bye; (11-3) Jarett Stoelzl, sr. Pen Argyl 22-13 vs. (3-4) Shawn Phillips, sr. Oley Valley 33-7; (11-2) Paul Sloand, jr. Saucon Valley 28-10 vs. (3-5) TJ Renninger, sr. Annville-Cleona 34-8; (1-1) Trenton Clifford, sr. Pottstown 35-2 bye.

(3-2) Austin Jackson, so. Bermudian Springs 33-7 bye; (1-2) Timmy Yu, sr. Lower Moreland 33-8 vs. (11-4) Jon Raso, jr. Pius X 31-8; (3-3) Mark Lentz, sr. Boiling Springs 40-9 vs. (1-3) Dylan Clark, sr. Bristol 15-7; (11-1) Randy Cruz, sr. Bethlehem Catholic 36-1 bye.

138 pounds

(3-1) Sharron Townsend, sr. Milton Hershey 36-2 bye; (11-3) Blake Bowman, jr. Tri Valley 33-8 vs. (3-4) Tyler Shafer, so. Hanover 24-10; (11-2) Richard Cruz, sr. Bethlehem Catholic 29-10 vs. (3-5) Donald Minnier, sr. Eastern York 32-7; (1-1) Mike McKenna, sr. Lower Moreland 28-11 bye.

(3-2) Drew Jackson, sr. Pequea Valley 35-5 bye; (1-2) Kevin Jarrett, so. New-Hope Solebury 19-8 vs. (11-4) Vinny Pellechia, sr. Catasauqua 24-3; (3-3) Jordon Halter, sr. Columbia 39-7 vs. (1-3) Chris Arbogast, jr. Church Farm School 22-9; (11-1) Michael Racciato, jr. Pen Argyl 40-1 bye.

145 pounds

(3-1) Robbie Moretz, jr. Halifax 35-2 bye; (11-3) Eli Brill, jr. Pine Grove 31-6 vs. (3-4) Colton Dull, fr. Bermudian Springs 33-17; (11-2) Ty Herzog, jr. Northern Lehigh 26-6 vs. (3-5) Cory Rank, sr. Wyomissing 33-6; (1-1) Rob Galdo, sr. Springfield 22-5 bye.

(3-2) John Vaughn, fr. Boiling Springs 33-15 bye; (1-2) Sam Tascone, jr. Delco Christian 29-3 vs. (11-4) Anthony Farole, sr. Lehighton 31-9; (3-3) Chris Schmid, sr. Pequea Valley 35-11 vs. (1-3) Jasheel Brown, jr. Pottstown 20-14; (11-1) Ryan Todora, jr. Bethlehem Catholic 32-9 bye.

152 pounds

(3-1) Pete Renda, jr. Brandywine Heights 34-1 bye; (11-3) Ty Schofstall, jr. Tri Valley 32-3 vs. (3-4) Nate Warner, sr. Columbia 34-12; (11-2) Cody Grohotolski, sr. Palmerton 27-5 vs. (3-5) Tyler Lieberum, jr. Biglerville 32-9; (1-1) Darien Hain, so. Pottstown 20-5 bye.

(3-2) Stephen Loiseau, so. Lancaster Catholic 34-7 bye; (1-2) Ryan Robert, so. Franklin Towne Center 16-4 vs. (11-4) Ty Lehman, sr. Pine Grove 33-6; (3-3) Clay Kocsis, jr. Fairfield 30-1 vs. (1-3) Alex Kluka, sr. Church Farm School 24-4; (11-1) Michael Ortiz, jr. Northwestern Lehigh 25-5 bye.

160 pounds

(3-1) Mitchell Ball, sr. Pequea Valley 36-4 bye; (11-3) Kyler Kutzler, sr. Pen Argyl 26-15 vs. (3-4) Adam Mackie, jr. Brandywine Heights 31-3; (11-2) Sam Scheib, sr. Tri Valley 34-3 vs. (3-5) Nick Mort, so. Fairfield 35-11; (1-1) Hank Campbell, jr. Lower Moreland 36-4 bye.

(3-2) TJ Nickle, sr. Boiling Springs 35-6 bye; (1-2) Dontae Johnson, sr. Church Farm School 21-11; (11-4) Auston Hummel, so. North Schuylkill 26-8; (3-3) Tyler Fitzkee, sr. Bermudian Springs 42-4 vs. (1-3) Conor Staples, jr. Pope John Paul, 17-14; (11-1) Justin Marsh, sr. Palisades 31-6 bye.

170 pounds

(3-1) Tristan Sponseller, so. Bermudian Springs 42-1 bye; (11-3) Michael Balliet, sr. Lehighton 29-5 vs. (3-4) Ryan Daub, sr. Northern Lebanon 35-8; (11-2) Evan Heffron, sr. Tri Valley 26-8 vs. (3-5) Joey Waack, jr. Schuylkill Valley 30-16; (1-1) Rashan Chanyothi, sr. Lower Moreland 34-6 bye.

(3-2) Steve Murray, sr. Camp Hill 31-4 bye; (1-2) Drew Dearden, sr. Springfield 36-8 vs. (11-4) Brett Paul, sr. North Schuylkill 28-9; (3-3) Isiah Taltoan, jr. Lancaster Catholic 33-5 vs. (1-3) Martin Stanton, sr. Bishop McDevitt 31-6; (11-1) Elliot Riddick, sr. Bethlehem Catholic 36-2 bye.

182 pounds

(3-1) Josh Naylor, jr. Wyomissing 28-6 bye; (11-3) Dylan Evans, sr. Pen Argyl 31-6 vs. (3-4) Todd Mullen, jr. Susquenita 31-7; (11-2) Jose Ortiz, so. Bethlehem Catholic 28-11 vs. (3-5) Jake Slonaker, jr. Bermudian Springs 27-16; (1-1) Rashaad Lighty, sr. Pottstown 32-3 bye.

(3-2) Jon Ross, sr. Pequea Valley 26-13 bye; (1-2) Calvin Speight, sr. Springfield 34-8 vs. (11-4) Louie Hill, so. Palisades 25-5; (3-3) Alex Cooley, jr. Eastern York 35-3 vs. (1-3) Chris Warden, sr. New-Hope Solebury 22-4; (11-1) Levi Veppert, sr. Northwestern Lehigh 30-2 bye.

195 pounds

(3-1) Logan Murphy, sr. Boiling Springs 37-6 bye; (11-3) Jonathan Rummel, jr. Williams Valley 29-9 vs. (3-4) Camden Stoops, jr. Eastern York 28-10; (11-2) David Tirpak, sr. Northwestern Lehigh 15-5 vs. (3-5) Brock Snyder, sr. Upper Dauphin 26-14; (1-1) Marshall Hendricks, sr. New-Hope Solebury 24-3 bye.

(3-2) Derek Wolford, sr. Hanover 31-1 bye; (1-2) Justin Peyton, sr. Springfield 20-10 vs. (11-4) Matthew Maurer, sr. North Schuylkill 27-12; (3-3) Brock Linebaugh, jr. Bermudian Springs 34-11 vs. (1-3) Nick Brunswick, sr. 32-11 Lower Moreland; (11-1) Ray O'Donnell, jr. Saucon Valley 39-0 bye.

220 pounds

(3-1) Joey Kaufman, jr. Halifax 24-1 bye; (11-3) Kane Kralik, sr. Palmerton 32-2 vs. (3-4) Ryan Vaughn, sr. Littlestown 23-7; (11-2) Luke Garner, sr. Catasauqua 35-2 vs. (3-5) Calvin Barrick, jr. Boiling Springs 30-14; (1-1) Ethan Lyons, sr. Church Farm School 23-3 bye.

(3-2) Buck Kauffman, sr. Eastern York 31-2 bye; (1-2) Josh Slody, so. Pottstown 14-10 vs. (11-4) Brady Mutton, so. Pen Argyl 31-12; (3-3) Gus Bostdorf, jr. Camp Hill 32-5 vs. (1-3) Ben No, jr. Lower Moreland 3-5; (11-1) Josh Alpha, jr. Bethlehem Catholic 26-9 bye.

285 pounds

(3-1) Trevor Stover, jr. Biglerville 28-8 bye; (11-3) Kirby Mutton, sr. Pen Argyl 36-6 vs. (3-4) Trevor Crupi, jr. Schuylkill Valley 22-15; (11-2) Jacob Schlinkman, jr. Catasauqua 24-6 vs. (3-5) Jonathan Hunsberger, sr. Upper Dauphin 14-5; (1-1) David Moman, sr. Springfield 16-13 bye.

(3-2) Malcolm White, sr. Wyomissing 26-6 bye; (1-3) Josh Myers, sr. Church Farm School 21-6 vs. (11-4) Matthew Ehritz, so. Saucon Valley 20-17; (3-3) Omri Johnson, sr. Milton Hershey 28-8 vs. (1-4) Andrew DeRocini, jr. Lower Moreland 16-24; (11-1) Benjamin Bunce, sr. Bethlehem Catholic 24-11 bye.