Officers who man the 125 Schuylkill County voter polling sites were elected for four-year terms, some by write-in votes, in the Nov. 5 General Election.

Blythe Township: Judge of election: Diana L. Kustan, 158 ballot votes; majority inspector: Dorothy Pelachick, 105 ballot votes; minority inspector: Joann Kauffman, 80 ballot votes.

CoaIdale Borough: East Precinct, judge of election: Leslie Frets, eight write-in votes; majority inspector: Raymond Swankoski, 185 ballot votes; no minority inspector elected; West Precinct judge of election: Elizabeth Hosler, 29 write-in votes; inspector of election: Breanna Degler, Elizabeth Hosler, James Swanson, and Melanie Christman, each received three write-in votes.

Delano Township: Judge of election: Marie M. Cunningham, 130 ballot votes; majority inspector: Sharon Kuropatsky, 97 ballot votes; minority inspector: Audrey Walter, 42 ballot votes.

East Brunswick Township: judge of election: Elizabeth Eckroth, seven write-in votes; majority inspector: Pauline Jones, three write-in votes; no minority inspector elected.

East Union Township: judge of election: Ann Marie Layton, 310 ballot votes; Nicole Petrylak, majority inspector: 340 ballot votes; no minority inspector elected.

Kline Township: judge of election: Carol Sanko, 436 ballot votes; majority inspector: Roseann Vigna, 344 ballot votes; minority inspector: Eugene Moisey, 181 ballot votes.

McAdoo Borough: first precinct: judge of election: Debbie Stefanisko, 237 ballot votes; majority Inspector: Patricia A. Kott, 168 ballot votes; minority inspector: Georgine Borchick, 122 ballot votes; second precinct: judge of election: Sally A. Updike, 306 ballot votes; majority inspector: Robert J. Laylo, 222 votes; minority inspector: Margaret M. Miller, 162 ballot votes.

Middleport Borough: judge of election: John DeFlippio and Thor Markus, each had one write-in vote; inspector of election: Clara Spotts, Thomas Vrabel and Thor Markus each one had write-in vote.

New Philadelphia Borough: judge of election: Josephine A. Yeneshosky, 236 ballot votes; majority inspector: Anna Majority, 236 ballot votes; no minority inspector elected.

New Ringgold Borough: judge of election: Donna Messner, nine write-in votes; majority inspector: Emily Caracappa, 33 ballot votes; minority inspector: Vienna Hess, 21 ballot votes.

North Union Township: judge of election: Deanna Rhodes, 221 ballot votes; majority inspector: Myrna Labenberg, 220 ballot votes; no minority inspector elected.

Rush Township: East District: judge of election: Amy L. Werner, 264 ballot votes; inspector: Christopher W. Hafer, Jean Hill, John Lech, Nadine Fisher, Robert Argudy and William Boyer each received one write-in vote. Elixir District: judge of election: Kathleen A. Arner, 71 ballot votes; inspector: Autom Arner, Lesley Eisler and Roy E. Bradbury each received one write-in vote. West District: judge of election: Catherine A. Klingaman, 243 ballot votes; majority inspector: Judith Mogish, 161 ballot votes; minority inspector: Paula Konsavage, 122 ballot votes.

Ryan Township: judge of election: Christine H. Wartman, 462 ballot votes; majority inspector: Judith A. Sanchez, 475 ballot votes; minority inspector: no one elected.

Schuylkill Township: judge of election: Barbara Facini Folweiler, 311 ballot votes; majority inspector: Elizabeth Matalavage, 217 ballot votes; minority inspector: Jean Duda Miller, 147 ballot votes.

Tamaqua Borough: first precinct: judge of election: Grace E. Sakusky, 178 ballot votes; majority inspector: Kathleen S. Keefer, 151 ballot votes; minority inspector: Dian L. Fudge, 75 ballot votes; second precinct: judge of election: Karl Smulligan, six write-in votes; majority inspector: four write-in votes; minority inspector: no one elected; third precinct: judge of election: Linda Yulanavage, 235 ballot votes; majority inspector: Eileen L. Barron, 153 ballot votes; minority inspector: John Malarkey, 105 ballot votes; fourth precinct: judge of election, Maria Derr, 10 write-in votes; majority inspector: Annette Nowacki, 148 ballot votes; minority inspector: no one elected.

Walker Township: judge of election, Susanne Heisler, 196 ballot votes; majority inspector: June B. Leiby, 133 ballot votes; minority inspector: Mary L. Bridygham, 83 ballot votes.

West Penn Township: first precinct: judge of election: Leo Lesisko, two write-in votes; majority inspector: Diana L. Snyder, 174 ballot votes; minority inspector: Anita L. Zehner, 84 ballot votes; second precinct: judge of election: Rebecca L. Zehner, 132 ballot votes; majority inspector: Marian S. Frantz, 160 ballot votes; minority inspector: Warren W. Steigerwalt, 40 ballot votes; third precinct: judge of election: Ashley Ann Fryer, Gary Nothstein, Gloria Faust and Ruth Fehr each received one write-in vote; majority inspector: Ruth Ann Wehr, 120 ballot votes; minority inspector: Patricia C. Wallaesa, 37 ballot votes.