L.B. Morris Elementary School, Jim Thorpe, has announced the honor roll for the second marking period of the 2011-2012 school year.

Honor roll

Grade 3

Tyler Adamitis, Jack DeMarco, Christopher Condly, Tessa Bevilacqua, Zachary Gillard, Trista Gehris, Thomas Kenny, Jacob McCauley, Abigail McGinley, Kyle Kim, Jaden Shubeck, Edward Numrich,Chris Strauss, Haylee Strubinger, Chloe Seaner, Katrina Trine, John Toohey, Timothy Tartaglia, David Winters, Haile Weaver, Anthony Antiga, Autumn Snyder, Raven Wallace

Grade 4

Crystal Furler, Makena Boger, Grace Baldasssano, William Locke, Samantha Lawler, Devon Bourke, Dominic Madera, Garett Holloway, Cobe Frycklund, Paul Onuskanich, Kayle McCoy, Nolan Rehrig, Alexander Putt, Kai Mele, Julienne Phieffer, Emily Rohlfing, Noah Snisky, David Rizzo, Marley Hallihan, Anna Shigo, Brian Haselden, Skyler Stabin, Vincent Klager, Ian Susko, Teegan Keegan, Olivia Peterson, Holly Skrimcovsky, Cloey Sterling

Grade 5

Hunter Buskirk, Sean Bevilaqua, Makenzie Baird, Emma Gavornik, Kingsley Ehling, Emily Duane, Sadie Mooney, Tamara Encarnacion, Hannah Hawblitz, Zachary Searfoss, Trevor Hickey, Aaron Lienhard, Alexander Strauss, Sage Hukka, Christine McLaughli, Natalie Terpstra, Jocelyn Phillips, Justin Romanuski, Jacquelyn Capria, Robert Renode, Nathan Rosahac, Thomas Sehenuk

Grade 6

Christian Gould, Emma Dunbar, Alexandra McGinley, Heather Locke, Dominique Harris, Cheyenne Meckes, Nick Rosahac, Jonathan Knecht, Tucker Mertz, Jordan Waselus, Alexa Romanchik, Keenan Mieczkowski, Shawn Stubaus, Ronald Bower, Alyssa Gruber, Austin Sheckler, Lucas Boyle, Michael Turner, Jacqueline Condly, Abigail Paul, Anthony Pompa, Jason Scott, Megan Steber, Chiara Vea

Grade 7

Ashlee Ahner, Tyler Baird, David Bowen, Jacob Burkhart, Brendan Carroll, Cameron Condly, Brooke Cope, Lauren Donati, Lauren Hill, Vincent Isabella, Aaron Joyce, Danielle Kattner, Caitlyn Knecht, Antonio Madera, Tyler McCormick, Kaitlyn Ohl, Johnathon Parramore, Paige Pfeifer, Max Pompa, Nicholas Porembo, Brynn Smela, Veronica Smith, Owen Snisky, Christina Steigerwalt, Rachel Wittig, Shane Valick

Grade 8

Kailey Boger, Marissa Bourke, Autumn Cope, Hope Damian, Michael Eisemhardt, Brian Fasolino, Dianne Feller, Amber Furler, Jian Qui Gentile, Connor Guerra, Jerrol Hauck, Robert Heller, Colton Hurley, Chloe Marx, Jordan McElmoyle, Jason Montemuro, Joseph Montesrin, Hannah Mordaunt, Derrick Pope, Natalie Seaner, Erin Shigo, Lilly Snyder, Brianna Waselus, Lucas Yost

Principal list

Grade 3

Caiden Hurley, Mildred Carter, Bryan Carter, Brandy Montemuro, Preston Trower, Darren Zheng

Grade 4

Tyler Hartman

Grade 5

Dominick Bierman, Ethan Konklin, Brooke McElmoyle, Rebecca Ripley, Jacob Schwartz

Grade 6

Kayley Kovac, Alexander Hauck, Leah Twesten

Grade 7

Miranda Antiga, Cole Frycklund, Madison Hernandez, Margaret Holloway, Derek Joyce, Jessica Lauer, Sierra Locke, Brittney Marzen, Derek Scott, Brendan Silfies, Todd Stelling

Grade 8

Luke Carter, Brian DeMarco, David Dorosh, Ilse Hassler, Kailee Romanchik, Emily Sailer